1KROK

autor: Katarzyna Rapczyńska-Lubieńska 27.11.2019

podziel się:

Poznaj trendy

Garderoba marzeń w 6 prostych krokach

Jesteś prawdziwą fashionistką i chcesz wprowadzić najświeższe trendy do swojej garderoby? A może chciałabyś przemyśleć i zbudować ją od zera? Nic prostszego! Krok pierwszy: poznaj najgorętsze trendy i zdecyduj, który z nich najbardziej wpisuje się w twój styl życia.

Odważne motywy zwierzęce, intensywne kolory i ekologiczne (także wegańskie) ubrania. W tym sezonie moda jest wyjątkowo różnorodna i nieprzewidywalna, dzięki czemu każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Preferujesz styl formalny? Sportowy? Boho? Inny? Dziś moda ma coś dla każdego. Sama zdecyduj, który z tegorocznych trendów najbardziej do ciebie pasuje.

Krata, panterka i kwiaty – modowe trio na rok 2020

Regularnie śledzisz modowe nowinki? Jeśli tak, z pewnością zauważyłaś, że geometryczne wzory po raz kolejny okazały się najbardziej pożądanym wzorem sezonu. I wszystko wskazuje na to, że nie wyjdą z mody jeszcze przez długie lata. Sięgamy nie tylko po kraciaste kurtki i płaszcze, ale także po wełniane szaliki i kaszkiety.

Kolejnym popularnym trendem są zwierzęce printy. Od koszul z motywem żyrafy i leoparda po wężowe i panterkowe botki na szpilce. Hitem są również nadruki rodem z afrykańskiej sawanny i sukienki w lamparcie cętki. Jeśli więc masz w sobie zwierzęcy pazur – postaw na ten styl.

Możesz też uzupełnić szafę o romantyczne akcenty. Mimo że mamy sezon jesienno-zimowy, w popularnych sieciówkach wciąż czuć powiew letnich stylizacji. Na sklepowych wieszakach pełno jest zarówno koszul, jak i sukienek w kwiaty. Tyle że zamiast zestawiać je z sandałami na koturnie i słomkowymi kapeluszami, nosimy je do prochowców i zamszowych kozaków.

Bawełna organiczna i wegańskie ubrania

Przywiązujesz uwagę do jakości materiałów i ważny jest dla ciebie zrównoważony rozwój? Ubrania z ekologicznych tkanin to już nie tylko trend, ale słuszny kierunek, w którym starają się podążać marki odzieżowe. Warto bowiem mieć świadomość, jak i z czego produkowane są nasze ulubione jeansy czy buty. Producenci, wiedząc czego oczekujemy od mody, korzystają z tworzyw odnawialnych (to np. jeansy zrobione z plastikowych butelek) i stawiają na odzież wegańską (np. buty ze skóry… ananasa).

Popyt na ten nurt rośnie i nic nie zapowiada, by miał się prędko skończyć. W świecie gwiazd od lat organiczną modą kusi Stella McCartney Stella McCartney Od lat angażuje się w promowanie ekologicznego stylu życiu. Projektantka stworzyła m.in. ubrania ze skóry bez skóry, a także wegański jedwab na bazie drożdży. , a ostatnio Jane Birkin zabroniła marce Hermès produkowania kultowej torby ze skóry krokodyla. Jeżeli ty również masz na uwadze dobro środowiska i starasz się świadomie podchodzić do kwestii zakupów – tego trendu nie możesz przegapić.

Coolhunting Czym jest coolhunting? Termin powstał w latach 90. w Stanach Zjednoczonych i oznacza "łowienie trendów". Zajmujące się tym osoby m.in. poszukują modowych nowości, a następnie przekazują tę wiedzę firmom. Dzięki temu producenci wiedzą, w jaki sposób zaprojektować nowy produkt, by ten stał się przebojem na rynku. , czyli jak przełamuje się trendy

Czy zdarza ci się ulegać najnowszym trendom, choćby miało cię to kosztować połowę pensji? To nic, każda z nas ma na swoim koncie podobne grzeszki. Nie sztuką jest jednak kupować to, co wpadnie nam w ręce – ważne, by umiejętnie łączyć ubrania i je miksować. Czasami w zupełnie nieprzewidziany sposób. Na przykład wełniane swetry zestawione z bieliźnianą spódnicą to kontrast, któremu nie sposób się oprzeć. Wydawać by się mogło, że te dwa kompletnie różne od siebie materiały zupełnie nie idą ze sobą w parze. A jednak – to jeden z najchętniej lansowanych zestawów na tegoroczną jesień. Warunkiem jest jednak zachowanie takiej samej lub podobnej kolorystyki.

Niezależnie od trendów w wymarzonej garderobie zawsze najlepiej stawiać na jak najwyższą jakość materiałów. One nigdy nie wychodzą z mody. Wełna czy jedwab to tkaniny, które wymagają szczególnej ochrony. Jeśli nie chcesz prać ich ręcznie, skorzystaj z pralki – ale takiej, która poradzi sobie z plamami, nie niszcząc delikatnych materiałów. Tak działa technologia parowa. Para dodana na początku i końcu cyklu sprawia, że ubrania są idealnie czyste i puszyste, niezależnie od rodzaju tkaniny. Odzyskują świeżość i lekkość, a wszelkie zanieczyszczenia są skutecznie usuwane dużo łatwiej niż w standardowych programach.Więcej na ten temat przeczytasz w dalszej części naszego poradnika albo na stronie internetowej.

2KROK

autor: Katarzyna Rapczyńska-Lubieńska 27.11.2019

podziel się:

Szafa kapsułowa

Prosty sposób na wymarzoną garderobę

Czy zdarza ci się kupować ubrania pod wpływem impulsu, a potem tego żałować? A może złości cię, że twoja odzież rozpada się po kilku praniach? Jeśli tak – rozwiązaniem jest "capsule wardrobe", czyli metoda na zbudowanie garderoby w sposób jak najbardziej praktyczny.

Dobrze funkcjonująca garderoba to podstawa idei "slow fashion" Czym jest "slow fashion"? To swego rodzaju filozofia, która tłumaczy, dlaczego ważne jest posiadanie zorganizowanej szafy pełnej ubrań w dobrym gatunku. . Świadome podejście do mody daje możliwość eksperymentowania z najnowszymi trendami, a przy okazji pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze. Chcesz stworzyć garderobę swoich marzeń? Jeśli tak, przede wszystkim powinnaś wiedzieć, w jakim stylu czujesz się najlepiej i poznać najnowsze trendy. Kolejnym krokiem jest wybranie takich ubrań, w których faktycznie będziesz chodzić.

Szafa przemyślana na nowo

Nie bójmy się do tego przyznać – bardzo często w naszych szafach panuje totalny miszmasz wzorów, kolorów i fasonów. Mamy mnóstwo pięknych i oryginalnych rzeczy, ale kiedy przychodzi co do czego… nigdy nie mamy się w co ubrać.

Zamiast wydawać setki pieniędzy na wciąż nowe ubrania, wystarczy przyjrzeć się tym, które mamy w garderobie i ewentualnie uzupełnić je o kilka elementów bazowych lub podkreślających najnowsze trendy. Na tym dziś w dużej mierze opiera się idea "slow fashion", czyli świadome podejście do zakupów i ubioru. Posiadanie małej liczby ubrań, których życie maksymalnie wydłużamy – to też dziś jest w modzie. Jednak jak to zrobić?

Pozbądź się sentymentów

Pierwszym i najważniejszym krokiem są radykalne porządki w szafie. Weź pod lupę każdą rzecz i szczerze odpowiedz sobie na pytanie: czy jest ci ona niezbędna i kiedy ostatni raz miałaś ją na sobie. Jeśli ukochanej bluzki nie nosiłaś przynajmniej od roku – sprzedaj ją lub oddaj w dobre ręce.

W rezultacie może okazać się, że wszystkie ubrania będziesz w stanie zmieścić na kilku półkach, a nie w stertach leżących w każdym kącie mieszkania. Gdy już pozbędziesz się sentymentów, a w twojej szafie zostanie tylko to, co rzeczywiście niezbędne, będziesz mogła przystąpić do kolejnego kroku. Jest nim zbudowanie wartościowej i funkcjonalnej garderoby.

Jak stworzyć szafę kapsułową?

Ubrania zajmują sporo miejsca, dlatego warto ułożyć je tak, by nigdy nie mieć problemu z doborem stylizacji. Idealnym rozwiązaniem jest więc szafa kapsułowa – idea opiera się na tym, że kilkanaście sztuk ubrań stanowi bazę, która pozwala skomponować strój na każdy dzień i na dowolną okazję. To bardzo praktycznie rozwiązanie, ponieważ nie trzeba zastanawiać się, co założyć. Tworząc szafę kapsułową, warto dokładnie przemyśleć paletę barw. Świetnie sprawdzają się tzw. kolory bazowe, czyli czerń, biel, szarości, beże i granaty. Chcąc uniknąć bałaganu, najlepiej przechowywać rzeczy sezonowo. W okresie jesienno-zimowym miej pod ręką ciepłe rzeczy (np. wełniane swetry), natomiast latem – krótkie spodenki, koszulki, zwiewne sukienki i słomkowe kapelusze.

Uważnie dobieraj kolory i stawiaj na klasyki takie jak czerń, biel i granat i jeans. Zawsze warto mieć w szafie kilka podstawowych rzeczy takich jak klasyczne jeansy, gładkie topy, skórzana ramoneska czy trencz w uniwersalnym kolorze. W ten sposób zyskasz bazę, do której bez trudu dobierzesz dodatki będące must have w danego sezonu.

W szafie kapsułowej postaw na podstawowe fasony:

Bazę szafy kapsułowej stanowią m.in. biała koszula, klasyczne jeansy, kilka T-shirtów typu basic, prosta marynarka, ołówkowa spódnica oraz klasyczne szpilki. 

Pamiętaj, że tworzenie szafy kapsułowej idzie w parze z posiadaniem odzieży wyłącznie wyższej jakości. Jeśli nie chcesz wymieniać garderoby co sezon, inwestuj nie tylko w wytrzymałe tkaniny, takie jak bawełna organiczna, ale także urządzenia dzięki którym twoje ubrania zawsze będą wyglądać jak nowe. Jak wydłużyć życie odzieży dzięki technologii? Nowoczesne pralki Beko dodają stosują parę na początku i końcu cyklu. Dzięki temu ubrania wyglądają jak nowe, są świeże, przyjemne w dotyku i pozbawione zagnieceń. I najważniejsze: ich życie zdecydowanie się wydłuża. Dzięki temu dogłębnie przemyślana szafa kapsułowa będzie ci służyć przez lata.

3KROK

autor: Łukasz Michalik 28.11.2019

podziel się:

Dbaj o swoje ubrania

Technologia w służbie prania

Perfekcyjnie skomponowana szafa to wbrew pozorom jeszcze nie wszystko. O garderobę trzeba dbać: dzięki temu ubrania będą służyć naprawdę długo. Zacznijmy od prania.

Na początek anegdota. Co się stanie, gdy słynny malarz, Paul Gauguin, odwiedzi Vincenta van Gogha mieszkającego na francuskiej prowincji? Efektem 9-tygodniowego pobytu w Arles były obrazy poświęcone… praczkom.

Paul Gauguin – "Praczki". Mozolna praca nad brzegiem rzeki fascynowała i zwracała uwagę wielu malarzy.

Z faktograficzną precyzją oddają znój, jaki przez stulecia towarzyszył praniu. Kontrast z dzisiejszymi czasami jest szokujący. Napięte w wysiłku plecy, konieczność noszenia ubrań do pobliskiej rzeki czy w końcu ryzyko, że świeżo uprane rzeczy zostaną porwane i podeptane przez pasącego się nieopodal kozła. Wszystko to możemy dzisiaj przywoływać niczym pradawną baśń, z ulgą patrząc na stojącą w domu pralkę.

Mogłoby się wydawać, że to dość prosty sprzęt AGD. Nic bardziej mylnego! Sprzęt jest prosty – owszem – ale w kwestii łatwości obsługi. Pod względem zastosowanych rozwiązań to technologiczny majstersztyk.

Para i elektryczność

Na jaką pralkę się więc zdecydować, by przedłużyć żywot ulubionych ubrań? Na pewno nowoczesną, jak w ofercie firmy Beko. Dopracowane wzornictwo współgra z zaawansowanymi rozwiązaniami: cichym i oszczędnym silnikiem inwerterowym czy technologią HomeWhiz HomeWhiz Dzięki HomeWhiz zdalnie włączysz pranie, ustawisz przypomnienia i zaplanujesz cykle. Postępy prania będziesz monitorować na bieżąco, a aplikacja powiadomi Cię o skończonym cyklu i zapamięta ulubione programy. , pozwalającą na kontrolowanie pralki za pomocą smartfona. To także sterylnie czyste pranie, co jest szczególnie ważne dla młodych rodziców, coraz więcej niemowlaków cierpi bowiem z powodu alergii. Program BabyProtect to dłuższy cykl prania i dłuższe cykle płukania, które zapewniają idealną czystość ubranek dziecięcych.

Projektanci pomyśleli również o tych bardziej roztargnionych użytkownikach – w nowoczesnych pralkach mamy bowiem możliwość dorzucenia dodatkowych ubrań już po rozpoczęciu prania.

Prawdziwą petardą jest jednak wykorzystanie do prania rozwiązań, o których praczki z obrazów Gauguina i van Gogha mogły nie tyle pomarzyć, co nawet o nich nie śniły. Choć to o XIX wieku mówi się, że upłynął pod znakiem pary i elektryczności, dopiero supernowoczesne pralki Beko w wieku XXI mistrzowsko połączyły jedno z drugim, dając nową jakość w postaci technologii Steam Cure.

Więcej czasu

Po co para wodna w pralce? Zastosowana we wstępnej fazie prania dociera do plam i zmiękcza je, ułatwiając ich skuteczne usunięcie. To jednak nie koniec, bo ma do wykonania zadanie również pod koniec prania.

Odpowiada wówczas za to, by wyjęte z pralki ubrania były aksamitnie miękkie i pozbawione zagnieceń. Wielu z nich w ogóle nie trzeba prasować! Jednak w praktyce oznacza to nie tylko komfort i większą wygodę użytkownika, ale także o wiele dłuższe życie całej garderoby. A to z kolei przekłada się na realne oszczędności. Te zresztą dotyczą nie tylko pieniędzy, lecz również kwestii fundamentalnych, jak nasz czas i komfort, które są tak samo ważne jak pewność, że ulubione ubrania są traktowane z odpowiednią troską i delikatnością. Dzięki nowoczesnym pralkom moda idzie w parze z technologią. Na topie coraz częściej są mniej typowe materiały – potrafią jednak odstraszać nawet największe fashionistki z uwagi na trudność konserwacji. Dzięki technologiom parowym można o takich problemach zupełnie zapomnieć.

Nie osiadajmy jednak na laurach. Pranie to bardzo ważny, ale nie jedyny krok przy dbaniu o wymarzoną garderobę.

4KROK

autor: Łukasz Michalik 28.11.2019

podziel się:

Suszenie bez tajemnic

Nie zapominaj o nim, dbając o garderobę

Sądzisz, że pranie kończy się w momencie wyciągnięcia ubrań z pralki? Nic bardziej mylnego! Do końca całego procesu brakuje jeszcze jednego – suszenia.

Sielskie widoki śnieżnobiałej bielizny suszącej się na rozwieszonych w ogrodzie sznurach to dziś coraz rzadziej spotykany obraz. Nawet pstrokacizna miejskich balkonów z wystawionymi z mieszkań suszarkami również odchodzi w zapomnienie.

Powodów jest kilka. Niemałą rolę odgrywają kwestie estetyczne: w wielu miejscach możliwość suszenia ubrań regulują i ograniczają lokalne przepisy. Zmiany dostosowują się do codziennej praktyki, bo wystawianie garderoby na zewnątrz w warunkach wszechobecnego smogu i cywilizacyjnych zanieczyszczeń to naprawdę bardzo zły pomysł. Nie po to wypraliśmy nasze ubrania, by chwilę potem zabrudzić je sadzą czy innymi pochodnymi węgla krążącymi w powietrzu, jakich niestety niemało we współczesnych miastach.

Zero zalegających ubrań

Na szczęście z pomocą przychodzi technologia, czego dobrym przykładem są urządzenia opracowane przez Beko. Dziś suszarki są – na równi z pralkami – wypełnione zaawansowanymi rozwiązaniami FlexySense Automatyczny czujnik FlexySense ułatwia dostosowanie poziomu wilgoci oraz dobranie optymalnej temperatury. Wystarczy wybrać żądany stopień suszenia, a urządzenie zatrzyma się w momencie osiągnięcia wybranego poziomu. Z kolei czujnik wilgoci to pewność, że pranie wysuszone będzie równomiernie. , które łączą skuteczne suszenie z dbałością o kondycję tkanin. Jednym z rozwiązań jest zastosowanie możliwie niskiej temperatury połączonej z minimalnymi, oszczędnymi ruchami bębna, co zapewnia ochronę delikatnych tkanin. Ubrania wyjęte z suszarki są zdecydowanie bardziej miękkie i przyjemne w dotyku niż te suszące się w tradycyjny sposób.

  • 1. Wydłuż życie ulubionych ubrań

    Pranie i suszenie jest dziś tak delikatne, jak nigdy wcześniej. Urządzenia Beko nie tylko usuwają z tkanin zabrudzenia i wilgoć, ale – za sprawą przemyślanych rozwiązań – dbają o ich kondycję. Sprzyjają temu specjalnie opracowane ruchy bębna, ograniczające zużycie ubrań.

  • 2. Zapomnij o sortowaniu

    Sortowanie prania nie jest już koniecznością. Problem, z którym musiały mierzyć się pokolenia użytkowników, został rozwiązany dzięki technologii. Pralki Beko są wyposażone w program, dzięki któremu możemy wrzucić do bębna kilka rodzajów tkanin.

  • 3. Czysto i bez zarazków

    Nowoczesne pralki Beko nie poprzestają na usunięciu zabrudzeń. W razie potrzeby mogą usunąć z ubrań także niemal wszystkie bakterie. Skuteczność programu BabyProtect jest imponująca – jego zastosowanie usuwa do 99,9 proc. bakterii.

Z kolei gdy priorytetem jest zdrowie najmłodszych, rodzice mogą zastosować program BabyProtect. Jego kluczową funkcją jest połączenie skutecznego suszenia z jednoczesną eliminacją do 99,9 proc. bakterii. Warty wspomnienia jest także program Mix pozwalający na suszenie tkanin z różnych materiałów, a także wyspecjalizowane rozwiązania przeznaczone do suszenia koszul czy delikatnych tkanin Jeans Z kolei do grubszych tkanin warto zastosować specjalny program Jeans, który gwarantuje równomierne wysuszenie odzieży z takich materiałów jak np. dżins czy polar. . To wszystko sprawa zastosowania niskiej temperatury i delikatnych ruchów bębna. W dzisiejszych suszarkach można też wysuszyć buty – wszystko dzięki użyciu specjalnie zaprojektowanego kosza.

Czasami suszarkę można też wykorzystać w innym celu niż tylko jako dopełnienie prania. Powiedzmy, że po długim lecie przygotowujesz szafę na sezon zimowy. Składowane cały rok grube swetry i kurtki "przeszły szafą"? Funkcja SteamTherapy odświeży je przy użyciu pary – będą gotowe do noszenia bez użycia jakiegokolwiek detergentu.

Wypierz i wysusz

Wokół suszarek narosło sporo mitów, a najbardziej powszechny dotyczy miejsca. To faktycznie osobne urządzenie, warto jednak pamiętać, że, w przeciwieństwie do pralki, nie potrzebuje podłączenia odpływu wody. Najlepszym wyjściem jest zaś ustawienie jednego sprzętu na drugim. W tym pomoże oferowany przez Beko specjalny łącznik.

Najlepszym rozwiązaniem jest oddzielna (niezależna od pralki) suszarka, ale znajdziemy i urządzenia łączące obie funkcje – pralkosuszarki. Ich zaletą jest kompleksowa obsługa całego prania.

Jedno urządzenie przejmuje nad nim pieczę od momentu wrzucenia brudnych rzeczy do bębna do chwili, gdy wyciągamy z niego czyste, miękkie i pachnące ubrania, które możemy natychmiast założyć.

Pralkosuszarki są mniej energooszczędne od swoich jednofunkcyjnych odpowiedników i nie aż tak przyjazne najdelikatniejszym tkaninom, ale to i tak o wiele lepsze rozwiązanie niż sznurki na balkonie czy strychu.Pranie i suszenie to już dwa kroki niezbędne do maksymalnego wydłużenia życia wymarzonej garderoby. Następne w kolejności jest prasowanie, o którym więcej przeczytasz poniżej.

5KROK

autor: Łukasz Michalik 29.11.2019

podziel się:

Bezpieczne prasowanie

Wydłuż życie ulubionych ubrań

Niezwykle popularne dziś zasady zero waste nie ograniczają się do oczywistych oszczędności wody i energii. Są częścią holistycznego podejścia do naszych ubrań wraz z troską o ich dobrą kondycję.

Dotyczy to także bezpiecznej pielęgnacji tkanin o najwyższej jakości. Dzięki niej ubrania mogą służyć przez długie lata. Jak to osiągnąć? Z pietyzmem przygotowaną garderobę najlepiej oddać w ręce nowoczesnego sprzętu. W przypadku urządzeń Beko kluczem do sukcesu jest możliwość zastosowania szeregu uzupełniających się rozwiązań, w pomysłowy sposób wykorzystujących działanie pary wodnej.

Ubrania są nią traktowane jeszcze w pralce, gdzie para zmiękcza zabrudzenia i ułatwia ich usuwanie. Pranie z wykorzystaniem pary wodnej sprzyja również eliminacji zagnieceń, podobnie jak program AquaWave. Ten zapewnia z kolei wyjątkowo delikatne pranie, dzięki czemu tkaniny nie zużywają się przedwcześnie.

Pralka, która prasuje? No, prawie! Za sprawą optymalnych ruchów bębna pralki Beko ograniczają zagniecenia powstające podczas prania. Dzięki temu po wyciągnięciu ubrań z pralki nie trzeba ich prasować.

Zero waste w praktyce

Właściwa pielęgnacja ubrań ma wpływ nie tylko na kwestie estetyczne. Ułatwia także życie według zasad zero waste. Dzięki urządzeniom Beko możemy zmieniać garderobę rzadziej. Bez obaw możemy powierzyć im tkaniny najwyższej jakości - traktowane z najwyższą uwagą ubrania dłużej zachowują swój fason i miękkość.

Nie bez znaczenia jest także kwestia higieny – prasowanie i wykorzystanie pary wodnej sprzyja usuwaniu bakterii. Co więcej, Beko oferuje rozwiązania, dzięki którym uzyskamy podobny efekt jeszcze w pralce. To specjalny program BabyProtect zapewniający usunięcie do 99,9 proc. bakterii.

Beko ma również propozycję dla tych, którzy z różnych powodów starają się ograniczyć prasowanie ubrań. Rozwiązaniem jest technologia FreshTherapy. Dzięki niej wyprane w pralkach Beko ubrania zachowują świeżość nawet wówczas, gdy nie są wyjęte z bębna tuż po zakończeniu prania. Dodatkowe obroty pozwalają na wyciągnięcie z urządzenia perfekcyjnie wypranych ubrań nawet do 8 godzin od zakończenia prania, bez obaw o ich czystość i ewentualne zagniecenia.

Moc pary wodnej

A na koniec do dyspozycji są jeszcze stacje pary i ręczne parownice Beko wynoszące zwykłe prasowanie na zupełnie nowy poziom. Przykładem takiego urządzenia jest ręczna parownica STM4116B Parownica STM4116B Długi 2,5-metrowy kabel zapewnia pełną swobodę użytkowania, dzięki czemu wygładzisz również tapicerowane meble, poduszki i zasłony. . To mobilne spa dla naszych ubrań – łączy kompaktowe rozmiary z mocą pary wodnej. Dzięki niemu możemy szybko odświeżyć garderobę podczas podróży lub w sytuacjach, gdy zależy nam na czasie. Nagrzewanie ceramicznej płyty urządzenia zajmuje zaledwie 35 sekund, a obsługę ułatwia praktyczny wyświetlacz LCD.

Gdy potrzebujemy większych możliwości, z pomocą przyjdzie stacja pary SGA8328B. To sprzęt do najtrudniejszych zadań. Oferuje moc 2800 W, ciśnienie 7,2 bar i uderzenie pary 450g/min. W praktyce oznacza to skuteczne i szybkie wygładzanie nawet najbardziej pogniecionych tkanin. Ważnym atutem sprzętu jest możliwość pracy w pionie – umożliwia to usuwanie zagnieceń np. z zasłoń albo wiszących ubrań bez potrzeby używania deski do prasowania.

Imponujące parametry pracy to niejedyne atuty tego sprzętu. Warte podkreślenia jest również efektowne wzornictwo.

6KROK

autor: Łukasz Michalik 29.11.2019

podziel się:

Przechowuj z głową

Twoja garderoba ci za to podziękuję

Perfekcyjne wypranie, wysuszenie wyprasowanie ubrań nie oznacza końca starań o garderobę. Nie możemy zapominać o kolejnej bardzo ważnej kwestii – przechowywaniu. Co robić, aby nasze ubrania pozostały jak najdłużej w idealnej kondycji?

Właściwe przechowywanie zaczyna się na długo przed włożeniem ubrań do szafy. Będzie to znacznie łatwiejsze, jeśli zostaną one odpowiednio wyprane i potraktowane przez pralkę z należytą delikatnością.

Dzięki zaawansowanym rozwiązaniom stosowanym w pralkach Beko Steam Cure Połączenie technologii Steam Cure z programem dobranym do tkaniny to doskonałe efekty prania. Ubrania wyglądają jak nowe, są świeże, przyjemne w dotyku i pozbawione zagnieceń. Czasami można wręcz zapomnieć o prasowaniu. przechowywanie ubrań jest znacznie prostsze i łatwiej zachować je w dobrej kondycji.

Nie wszystkie ubrania można przechowywać na wieszakach. W przypadku luźnych tkanin, a zwłaszcza wełnianych swetrów, znacznie lepiej złożyć je i ułożyć na półce.

Dobry wieszak to podstawa

Sposoby na przechowywanie ubrań są wypadkową użytych materiałów, kroju i funkcji odzieży. Jednym z przykładów są wełniane swetry. Przechowujemy je w postaci złożonej, ułożone na półce lub w pudełku. To konieczne, jeśli chcemy zachować ich formę – po założeniu na wieszak mogą się bowiem deformować, rozciągając w ramionach, a przede wszystkim nadmiernie wydłużając w pionie.

Zalecenie przechowywania na wieszakach dotyczy jednak ubrań z jedwabiu. W tym przypadku zastosowanie wieszaków oznacza troskę o unikanie załamań, dzięki czemu wyciągnięte z szafy ubrania nadają się do natychmiastowego założenia.

Nie bez znaczenia jest także jakość wieszaków. Popularne "druciaki" znane ze sklepów czy publicznych pralni nie są najlepszym rozwiązaniem. Wąskie druty mogą sprawiać, że z czasem nasze ubrania stracą fason. Dlatego warto zainwestować w solidne, wykonane z drewna lub tworzywa wieszaki o odpowiedniej wielkości i kształcie.

  • 1. Porządny wieszak to podstawa

    Nie oszczędzaj na wieszakach! Jeśli chcesz zachować fason ubrań, warto zastosować wieszaki o właściwym rozmiarze i jakości. Szerokie ramiona zapewniają tkaninom właściwe podparcie, a także ograniczają powstawanie zagnieceń i deformacji.

  • 2. Sprytnie wykorzystaj przestrzeń

    Warto efektywnie wykorzystywać dostępną przestrzeń. Sprzyja temu stosowanie różnych pudełek pozwalających na piętrowe układanie złożonych ubrań bez obaw, że ulegną zgnieceniu. Wolną przestrzenią do zagospodarowania bywają również drzwi szafy, a miejsce na drążku można podwoić, stosując sprytny sposób na łączenie wieszaków – zawleczki z puszek po napojach.

  • 3. Jak odświeżać ubrania?

    Nawet perfekcyjnie przechowywane ubrania mogą wymagać odświeżenia. Warto wykorzystać w tym celu specjalny program pralki albo ręczną parownicę, które gorący strumień nie tylko zapewni uczucie świeżości, ale i zabije bakterie.

Warto zadbać również o przestrzeń dla ubrań. Ściśnięte ciasno w szafie nawet na najlepszym wieszaku mogą się zdeformować, pognieść, a nawet ulec uszkodzeniu od guzików czy zamków błyskawicznych.

Wśród sprytnych rozwiązań pozwalających na lepsze wykorzystanie ograniczonej przestrzeni warte wspomnienia jest wykorzystanie zawleczek z puszek po napojach. To prosty sposób na połączenie dwóch wieszaków, pozwalający na bardziej efektywne wykorzystanie miejsca na drążku w naszej szafie.

Alternatywą dla ciasnego wnętrza szafy są wieszaki wolnostojące, oferujące zazwyczaj znacznie większą swobodę. Co istotne, jeśli zajdzie potrzeba szybkiego odświeżenia przechowywanych ubrań, również i w tym przypadku z pomocą przyjdzie sprzęt Beko. Niektóre z oferowanych przez tę markę pralek pozwalają na błyskawiczne odświeżenie ubrań, dzięki superszybkiemu, 28-minutowemu programowi prania, a nawet – w przypadku programu Express SuperShort – wypranie 2 kilogramów ubrań w zaledwie 15 minut.

A gdy ubrania trzeba tylko wygładzić, z pomocą przyjdzie ręczna parownica Beko. Gorący strumień pary zabije bakterie, usunie nieprzyjemne zapachy i zapewni poczucie świeżości. Taki gadżet przyda się także w podróży – jest mobilny i bez problemu zmieści się do walizki.